Weź na próbę, czyli platforma wynajmu urządzeń mobilnych to marka firmy MT Solutions. Powstała z myślą o tych, którzy szukają nowego sprzętu, lecz nie są do końca pewni swojego wyboru i przed dokonaniem zakupu woleliby móc go własnoręcznie przetestować. Z dobrodziejstwa wynajmu smartfonów i tabletów mogą również skorzystać recenzenci. W ramach naszej owocnej współpracy powstały dwie odrębne, lecz spójne identyfikacje wizualne osobno dla firmy oraz jej przedsięwzięcia. Zlecono nam także wydruk zaprojektowanych materiałów.

KREACJA LOGO

Ideą, która przyświecała nam w trakcie tworzenia logo dla platformy Weź na próbę, było symboliczne przedstawienie urządzeń elektronicznych w obiegu wymiany. Dobrą inspiracją okazał się być znany wszystkim uczestnikom ruchu drogowego znak informujący o skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Całość uzupełniliśmy o nietypowy, nowoczesny logotyp. W logo znalazło się również miejsce na symbolicznie przedstawioną ofertę. Proste w swym kształcie i przekazie symbole smartfonów, padów, tabletów i laptopów zostały wpisane w znak graficzny logo.

Identyfikacja wizualna stworzona dla firmy MT Solutions wydawać się może zupełnie niespokrewniona z projektami dla platformy Weź na próbę. Wbrew pozorom, oba przedsięwzięcia łączą aż trzy istotne elementy. Pierwszym z nich jest idea zachowania symbolicznego obiegu, który w przypadku firmy MT Solutions przybrał kształt zbliżony do pochylonej elipsy w kolorze ciepłej pomarańczy. Kolor ten stanowi drugie spoiwo pomiędzy dwoma identyfikacjami. Trzecim i ostatnim wspólnym mianownikiem są proste symbole przedstawiające ofertę.